pl en

Kotły z podajnikiem tłokowym

Kotły z podajnikiem tłokowym – aż 89,2% sprawności cieplnej

Miał i ekogroszek to najtańsza forma ogrzewania – kosztuje nawet do 40% mniej, niż prąd, olej opałowy lub gaz. Aby uzyskać takie oszczędności, warto zdecydować się na ogrzewanie domu kotłem z automatycznym dozowaniem paliwa. Nowoczesne kotły grzewcze z podajnikiem tłokowym (szufladowym) są wydajne i sprawiają, że oszczędności na ogrzewaniu stają się naprawdę widoczne.

Piece grzewcze, oferowane przez nas, uzyskały doskonałe wyniki w testach sprawności energetycznej: aż 89,2%. Tak wysoką wydajność kotłów potwierdziły badania przeprowadzone przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla z Zabrza. W piecach z podajnikiem tłokowym można spalać węgiel o granulacji aż do 4 cm – czyli sortyment miał i ekogroszek.

Oszczędność kosztów to jednak nie wszystko: dzięki podajnikowi, opał w komorze paleniskowej jest automatycznie uzupełniany z zasobnika – tak, by temperatura wewnątrz pieca utrzymywała się na stałym poziomie. Dzięki temu, w całym okresie grzewczym kocioł może pracować nieprzerwanie, wymagając jedynie usuwania popiołu i uzupełniania opału raz na kilka dni.

W zależności od zapotrzebowania na ciepło, temperatury otoczenia, powierzchni budynku i jego ocieplenia, a także kaloryczności opału, jednorazowe uzupełnienie zasobnika paliwa może wystarczyć nawet na 7 dni ogrzewania.

Dzięki specjalnemu rusztowi, w razie awarii sieci elektrycznej możliwe jest użytkowanie pieca metodą tradycyjną. Od teraz awarie nie muszą powodować przerw w ogrzewaniu budynków!

Dodatkowo, przez cały rok kocioł z podajnikiem szufladowym może zapewniać stały dostęp do ciepłej wody użytkowej.