pl en

Kotły grzewcze z podajnikiem ślimakowym

Oferta kotłów CO z podajnikiem ślimakowym

Niskie koszty eksploatacji, wysoka efektywność energetyczna oraz wygoda użytkowania – to główne zalety kotłów ślimakowych, które decydują o popularności tych urządzeń. Dodatkowo, dzięki niemal bezdymnemu procesowi spalania, automatyczne kotły grzewcze z podajnikiem tłokowym są ekologiczne. Poziom emisji szkodliwych gazów cieplarnianych jest w nich znacznie niższy, niż przewidują normy unijne.

Oszczędność kosztów

Ogrzewanie domu eko – groszkiem lub miałem kosztuje nawet do 40% mniej, niż ogrzewanie na prąd, olej lub gaz. Kotły z automatycznym dozowaniem paliwa zapewniają ciągłe spalanie, dzięki czemu zużywają mniej opału, niż zwykłe kotły węglowe.

Wygoda użytkowania

Kotły z podajnikiem ślimakowym automatycznie uzupełniają paliwo z zasobnika. Piece wyposażone zostały także w samo oczyszczające się palenisko retortowe, z układem dysz i wentylatorem elektrycznym, zapewniającym dopływ powietrza. Dzięki zastosowaniu automatycznych rozwiązań, obsługa pieca wymaga jedynie okresowego uzupełniania paliwa w zasobniku oraz usuwania popiołu.

W zależności od zapotrzebowania na ciepło, temperatury otoczenia, powierzchni budynku i jego ocieplenia, a także kaloryczności opału, jednorazowe uzupełnienie zasobnika paliwa może wystarczyć nawet na 7 dni ogrzewania.

Dzięki specjalnemu rusztowi, w razie awarii sieci elektrycznej możliwe jest użytkowanie pieca metodą tradycyjną. Od teraz awarie nie muszą powodować przerw w ogrzewaniu budynków!

Dodatkowo, przez cały rok kocioł z podajnikiem szufladowym może zapewniać stały dostęp do ciepłej wody użytkowej.

Solidna konstrukcja

Spawana konstrukcja kotłów z podajnikiem ślimakowym produkowana jest z doskonałej jakości stali. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom, w piecach tych uzyskano wysoko efektywną technikę spalania. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość wyboru umiejscowienia podajnika opału (z lewej lub z prawej strony).

Zalety kotła z podajnikiem ślimakowym:

  • Wygoda użytkowania – prosty w obsłudze, oszczędny i ekologiczny.
  • Praca aż w trzech trybach – ręcznym, automatycznym i letnim.
  • Dodatkowy ruszt w standardowym wyposażeniu – ułatwia przejście na tradycyjne opalanie w razie awarii energii elektrycznej.
  • Długa żywotność – efekt zastosowania najwyższej jakości materiałów (w tym atestowanej stali kotłowej).
  • Długi okres gwarancji – jako najlepsze potwierdzenie solidności i bezawaryjności.
  • Nawet 7 dni pracy bez uzupełniania opału – dzięki pojemnemu zasobnikowi.
  • Pełna automatyzacja pracy – zaprogramowany sterownik elektryczny sekwencyjnie włącza podajnik i wentylator, ułatwiając utrzymanie stałej temperatury wewnątrz kotła.