pl en

Kotły grzewcze na pellet

Kotły na pellet - znacząco wyróżniające się od konkurencji.

Kotły na pellet to sposób na ekologiczne i efektywne ogrzewanie każdego budynku, od niewielkich domów jednorodzinnych, po duże obiekty fabryczne, sportowe.
Kotły cechują niewielkie rozmiary przy bardzo wysokich sprawnościach grzewczych.

Oferowane na rynku polskim kotły na pellet różnią się konstrukcją i wyposażeniem. Najważniejszą różnicą są sposoby podawania paliwa do kotła i tak przy urządzeniach małej mocy zasobnik paliwa zazwyczaj jest zintegrowany z kotłem, do którego wrzucamy właściwy opał, kolejno podajnik ślimakowy dostarcza go do paleniska. W Przypadku kotłów o większej mocy zasobnik może być ustawiany oddzielnie lub stanowić odrębne pomieszczanie, z którego za pomocą podajnika dostarczamy pellet pneumatycznie do kotła.

Zaletą są obniżone koszty ogrzewania w porównaniu z kotłami olejowym, czy zasilanymi gazem płynnym. Nowoczesna technologia steruje całą pracą kotła, od podawania paliwa, poprzez kontrolę procesu spalania w kotle tak, aby w każdych warunkach jego praca przebiegała optymalnie i aby można było uzyskać maksymalną temperaturę minimalnym nakładem paliwa.

Kotły na pellet to pełna automatyka osprzętu hydraulicznego, wnętrza kotła pozwalająca utrzymywać stałą temperaturę w grzejnikach, w układzie podłogowym; ma możliwość ogrzania wody, współpracuje z solariami.
Kocioł bardzo prosty w użytkowaniu, niezwykle bezpieczny, sam się wygasza i ma wygodny system czyszczenia. Kocioł też jest wyjątkowo przyjazny dla środowiska naturalnego.

Bardzo dużą zaletą tych kotłów jest czystość w kotłowni, co z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Kotły na pellet, są zdecydowanie godną uwagi alternatywą dla ogrzewania olejem opałowym, czy gazem płynnym, ponieważ przy stosunkowo niewielkim koszcie inwestycji zapewniają tanie ogrzewanie.

Dodatkowymi zaletami są:

  • wysoka wydajność,
  • automatyczne sterowanie rozpalaniem i wygaszaniem kotła,
  • czynniki ekonomiczne; atrakcyjna cena w porównaniu do innych paliw, które dają mniejszą moc grzewczą - tańszy jest ekogroszek ale zużywa się go dużo więcej,
  • nowoczesny sterownik z intuicyjnym menu,
  • czopuch zorientowany do tyłu lub do góry,
  • łatwość transportu,
  • markowe podzespoły

Wadą może być jedynie to że pomieszczenie do składowania pelletu musi być nie narażone na wilgoć.