pl en

Kotły całodobowe z PID

Kotły całodobowe z PID – 20% oszczędności opału

Konstrukcja całodobowych kotłów z PID nastawiona jest na ekologię i maksymalną oszczędność opału. Można spalać w nim wszystkie typy paliwa, a także ogrzewać za jego pomocą ciepłą wodę użytkową.

Mocą kotła i pracą wentylatora steruje najnowocześniejszy regulator mikroprocesorowy renomowanej marki TECH. Korzystają z niego najlepsi producenci pieców CO: STALMARK, TERMO-TECH, KOŁTON.

Dzięki indywidualnemu wysterowaniu pracy wentylatora, proces spalania w kotle jest zawsze adekwatny do rodzaju paliwa. Efekt? Nawet 20% oszczędności opału i stała temperatura wody wyjściowej. To samo rozwiązanie, które zmniejsza koszty użytkowania kotła sprawia także, że żywotność całej konstrukcji zdecydowanie się wydłuża.

Sterownik kontroluje i stabilizuje temperaturę spalin, a także temperaturę wewnątrz kotła. Znaczny wzrost temperatury na wylocie kotła powoduje automatyczne zwolnienie lub wyłączenie wentylatora. Kontrola temperatury spalin natomiast pozwala na wykorzystanie ich ciepła do ogrzewania, zmniejszenie strat energii i obniżenie emisji szkodliwych pyłów i gazów.

Dodatkowa funkcja sterownika PID – rozpalanie – pozwala na łatwe rozpalanie ognia w kotle. Użytkownik wstępnie inicjuje ognisko zapalne, następnie załącza automatyczny cykl rozpalania, a kocioł płynnie przechodzi do trybu pracy. Optymalne parametry dobierane są automatycznie.

Analogicznie, po osiągnięciu przez kocioł temperatury wygaszania, pojawia się pozycja zał/wył wentylator. Dzięki tej opcji w dowolnym momencie (np. podczas uzupełniania zasobnika) można wyłączyć obroty wentylatora.

Zalety sterownika z PID firmy Tech

  • ogromna popularność w Polsce – I miejsce na liście najczęściej kupowanych sterowników)
  • uznanie liderów rynku kotlarskiego, takich jak: STALMARK, TERMO-TECH
  • bezawaryjność i trwałość,
  • najwyższa jakość materiałów i najnowocześniejsza technologia produkcji,
  • nawet 20% oszczędności opału dzięki sterowaniu PID,
  • ograniczenie strat ciepła i maksymalne wykorzystanie energii cieplnej ze spalin (dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury),
  • szybkość montażu i łatwość obsługi,
  • liczne rozwiązania gwarantujące maksimum bezpieczeństwa dla użytkownika.